Kurz Výchova bez poražených

Kurz respektující komunikace, výchovných strategií a práce s emocemi
Výchova bez poražených je ucelený systém, který se se vyučuje v rozsahu 24 hodin a skládá se z 8 lekcí.

Učíme:
– JAK POMOCI A NAUČIT DĚTI ŘEŠIT SVÉ EMOCE A PROBLÉMY A NEŘEŠIT JE ZA NĚ?​
– ​JAK VYŘEŠIT TO, CO NÁM VADÍ, BEZ OBVIŇOVÁNÍ, TRESTŮ A ODMĚN?
– JAK NALÉZT ŘEŠENÍ PRO OBĚ STRANY, ABY SE NAPLNILY POTŘEBY RODIČŮ I DĚTÍ? ​

​Současné výzkumy mozku a sociálně-emočního učení potvrzují účinnost a smysluplnost metod, kterých byl psycholog Dr. Thomas Gordon průkopníkem, a které zpracoval do jedinečného přístupu. Jeho přístup se zříká trestů a nahrazuje je efektivnějšími metodami, postavenými na empatickém a respektujícím postoji k dětem.

P.E.T. je praktický trénink dovedností, který staví na principu spolupráce. Každá lekce vás naučí dovednosti pro řešení rozdílných rodinných situací a budování kvalitních vztahů.

Klíčové dovednosti, které se v P.E.T. vyučují jsou rozpoznání problému a jeho vlastnictví, pasivní a aktivní naslouchání, Já-sdělení ​a Metoda III – řešení problémů tzv. bez poražených (dnes častěji označovaný jako tzv. „win-win“ přístup).
Nyní, tento světově první a nejvíce „kopírovaný“ ucelený kurz pro rodiče, můžete zažít i v Čechách a na Slovensku, pod vedením kvalifikovaných lektorů, vyškolených Gordon Training International. ​

Základní kurz P.E.T. – Výchovy bez poražených učí rodiče:
– mluvit k dětem tak, aby jim skutečně naslouchaly
– naslouchat dětem tak, aby se cítily pochopené a přijaté a rodičům důvěřovaly
– řešit konflikty v rodině, aby nikdo neprohrál a přesto zůstaly vyřešené
– dovednosti, jak vyřešit složité rodinné situace a problémy
– zvládat náročné emoce
– zbavit se automatizmů převzatých z vlastní výchovy a nahradit je účinějšími postupy
– vypořádat se s názorovými střety a konfliktem hodnot
– vyvarovat se komunikačních bloků, které zastavují komunikaci

Komu jsou kurzy určeny
Všem rodičům a lidem, kteří pečují o děti. P.E.T. je komplexní model pro rozvoj vztahu rodičů a dětí v rodinách všech typů. Funguje pro děti od raného věku až po rebelující adolescenty. Lze ho uplatnit v rodinách, kde se již vztahy rodičů a dětí zhoršily či narušily, i pro rodiny, kde jsou spíše prevencí problémů. V obou případech učí rodiče i děti předcházet vzniku vztahových problémů a konfliktů a řešit je dříve než vzniknou. Je vhodný i pro rodiče, kteří vychovávají děti sami, prarodiče, vychovatele, chůvy.

P.E.T. kurzy jsou osvědčený program, který je rozdělen do 8 lekcí, které na sebe vzájemně navazují a učí nás 8 kroků k naplněným vztahům a pro řešení rozdílných situací.

Celkem se jedná o minimálně 24 výukových hodin. Termíny setkání v úterní a středeční podvečery: 15.9. (pouze pro nové účastníky kurzu, kurz navazuje na započatý kurz v 3/2020), 23.9., 30.9., 7.10., 14.10., 20.10., 27.10., 4.11. 17:00 – 20:30

S lektorkou Hankou Čechovou (Respektování, Výchova bez poražených , MBSR)

Cena s podporou dotace je 2900,- Kč
– storno 14 předem 80% ceny kurzu (vzhledem k vysoké ceně kurzu musíme lektorné uhradit z plateb účastníků. Pokud nemůžete, napište email, někdy máme náhradníky v záloze.)

Registrace možná ZDE