Šestinedělí – odpočívej a spi, když dítě spí. Proč a JAK?

Šestinedělí je jedno z nejkřehčích období v životě ženy-matky. Často se připravujeme na porod, ale na to, co přijde pak, už se důraz příliš neklade. Na porod se tělo připravuje devět měsíců a dalších několik měsíců trvá, než se tělo dá opět dohromady. Šest týdnů je nejkratší doba, aby se zacelilo naše tělo a maminka se sladila s miminkem.
Ohledně šestinedělí často dostáváme spoustu dobře myšlených rad, například: „Spi, když dítě spí“. Pak ale zjistíme, že to není tak jednoduché. Kdo uvaří jídlo, kdo uklidí a nebo kdo si za mě dá sprchu?

Šestinedělí je náročné. V angličtině existuje krásná věta „It takes a village to raise a child“ (dítě vychovává celá vesnice), která naráží na to, že na výchovu dětí jsme nikdy neměly být jako ženy samy, co víc, neměl na ni být samotný ani rodičovský pár. Ale co teď, když už nežijeme ve vícegeneračních rodinách a naši rodiče jsou často stovky kilometrů vzdálení. Jak se s tím popasovat?

Přijďte na besedu s porodní asistentkou Veronikou Hažlinskou, kde toto téma otevřeme. Beseda je určena především těhotným ženám, které období šestinedělí čeká a rády by se na něj připravily, nebo si s někým popovídaly a sdílely své obavy. Vítány jsou samozřejmě i ženy, kterým téma přijde zajímavé.

Beseda bude probíhat 16. května od 17:15 do cca 18:30 hodin v důvěrném prostředí ZaHRÁTky. Obvykle bývá kolem 5-8 účastnic. K dispozici jsou židle, gymbally či možnost sezení na zemi podle toho, co vám bude příjemné. Samozřejmostí je základní občerstvení.