Minulé akce

12.9. Otevření ZaHRÁTky s divadélkem, dílničkami…

Otevření ZaHRÁTky – Sváťovo divadlo o koblížkovi, tvořivé dílničky pro děti…
Není třeba se hlásit, klidně přijďte.
Více informací zde

17.9. O kojení pro těhotné

Praktické setkání pro nastávající rodiče a čerstvé maminky, kde se dozvíte o fyziologii tvorby mléka, ukážeme si techniku kojení, různé polohy kojení. Dozvíte se, jaké problémy kojení často provázejí a hlavně jak jim předcházet a úspěšně je zvládnout.
Více informací a přihlášení zde

18.9. Digitální technologie a děti

Seminář pro vás o místě digitálních technologií ve výchově a vzdělávání – 18.9.2018 v 17:00
Mladší děti a digitální svět? Jak v dnešní době s internetem, mobily, tablety…. Co dětem svědčí a co ubližuje. Kam směřujeme? S Bc. Martinem Galbavým z Terapeutického centra Modré dveře.

Přihlášení a více informací zde

22.8. Manažerská akademie

Rekvalifikační kurz Manažerská akademie hrazený z prostředků EU a pro Vás zcela ZDARMA! A bude z Vás MANAŽER !

Přihlášení a více informací zde

Letní příměstský tábor v Sokolovně a Školka v ZaHRÁTce

Aktuálně již volno jen v dětské skupině pro děti 1,5-5r. Cena 300Kč/den, podmínky viz Školka. Více informací najdete na webookeru pod menu „Kurzy“ a po výběru semestru „léto 2018„.

Tesco hlasování za Skřítkovskou stezku

Děkujeme, povedlo se 🙂
Přidejte se k hlasování v Tescu – v září pak ožije hostivický les skřítky, snad napořád 🙂

Pojďme oživit místní hostivické legendy a báje, které vypráví pamětníci a vetkat je do příběhů skřítků. Vytvořme spolu v hostivickém lesíku stezku se skřítky z přírodních materiálů, která bude motivovat děti, celé rodiny, běžce i pejskaře trávit spolu čas v přírodě. Krásnou hostivickou zeleň je třeba zachovat, chránit a pečovat o ni. Jak na to, a proč je to důležité, se dozví děti i dospělí hravou formou a odnesou si pocit, že žít ve městě Hostivice a pečovat o něj je fajn.

Pomozte nám získat finanční podporu na vytváření skřítků z přírodnin, rozšíření akce Pohádkový les a dlouhodobý projekt stezky skřítků v našem hostivickém lese…
Pomozte nám vést děti k lásce a respektu k přírodě 🙂

Od 7.5. do 4.6. hlasujte žetonky (za nákup 300Kč) v Tesco Hostivice – prostřední válec s červeným popisem 🙂

Veselé putování do Sobína 26.5. 9-11hod

VESELÉ PUTOVÁNÍ DO SOBÍNA – V SOBOTU 26.KVĚTNA DOPOLEDNE – tentokrát na téma BOB A BOBEK.

Těšte se 
Díky firmě Still ČR bude i skákací hrad pro děti 
A soutěžní stanoviště s odměnou na konec, koníci a další překvapení pro vás
Začínáme v ulici Sadová – jdeme/jedeme cyklistickou stezkou mezi Hostivicemi a Sobínem a tam je hlavní stanoviště na hřišti (naproti hospody U hráze)… tam a v přilehlém okolí vás čeká spousta aktivit pro děti, v hospůdce prima občerstvení pro všechny 🙂

 

Předporodní kurz 25.-26.5.

Čekáte miminko a hlavou Vám běží nespočet otázek. Co si zabalit sebou do porodnice, jak vlastně poznám, že už porod začíná a můžu se na něj nějak připravit? Dokážu miminko správně vzít, obléknout, nakojit, jak se takové malé miminko koupe atd.? Pokusíme se všechny vaše otázky zodpovědět, také si prakticky ukážeme a vyzkoušíme manipulaci s miminkem, správnou techniku kojení, poradíme Vám, jak zvládnou vše okolo narození vašeho miminka co nejsnadněji.

Přihlášení zde

 

Přednáška Nadané dítě ? 31.5.2018

Máte nadané dítě? Chcete vědět, jak to poznat? Co pomáhá k rozvoji nadání, k úspěšnosti dítěte, k jeho zvládání nároků života? Jak dítko motivovat… ?  Přednáška s psycholožkou Stáňou Hruškovou, která se touto problematikou zabývá bude 31.5. v 17hod.

Přihlášení zde

O kojení 29.5.2018

Praktické setkání o kojení – lepší býti připraven než být překvapen v porodnici a v šestinedělí.

Přihlášení zde

Seminář Nošení v šátku -až 7.6.

Přesun na 7.6. v 12:00 !

O nošení miminek a batolat v šátku s fyzioterapeutkou. Přijďte si vyzkoušet, jak vázat kojence a batolata do šátku. Prakticky si to vyzkoušíte s vlastním miminkem či plyšákem. Ideálně si přineste vlastní šátek s sebou, ale není to nutné.

Přihlášení zde

Příkrmy 9.5.18

Kdy a jak zavádět kojencům příkrmy a které (zelenina, maso, ovoce, mléčné výrobky, kaše…), kupovat či je vařit, v jaké konzistenci, jak učit dítě pít a co dělat v případě obtíží.

Přihlášení zde

DOD ve školce ZaHRÁTce 26.4.18

Den otevřených dveří v naší dětské skupině ve čtvrtek 26.4. 15:00-18:00. V 17:00 divadelní představení pro nejmenší Mořský svět s Myškou Eliškou

Velikonoční koncert 25.3.


Tradiční VELIKONOČNÍ KONCERT PRO CELOU RODINU v neděli 25.3. od 15 hodin.
Čeká nás hudební představení, vystoupení dětí ze Slavíčka a z Tanečků Andělky a bohaté tvoření na jarní téma.
Je nutné rezervace místa na webookeru zde

Seminář Výchova dcer 16.5.

Specifika výchovy dcer aneb i holky potřebují tátu. Při semináři se zaměříme na holčičí slabé i silné stránky, na co dát pozor u vzorných holčiček a jak pomoci těm méně vzorným.
Prodiskutujeme: proč jsou holčičky poslušnější? Proč dříve mluví? Proč potřebují kamarádky? Proč těžce prožívají „zradu“ kamarádky? Kdy odloží růžové oblečení? Kdy budou potřebovat nutně tátu? Proč se hádají s mámou v kuchyni a mnohé další?

Přihlášení zde

Seminář o vývoji miminek v 1.roce – 15.4.

Seminář zkušené fyzioterapeutku o vývoji miminek v 1.roce života – jak podpořit zvedání hlavičky, otáčení, lezení… Jak rozlišit, co dítěti pomáhá a co škodí, jak babičkám/tatínkům vysvětlit proč zrovna tohle dělat, nedělat, co nosítka, šátky, kočárky apod.

Přihlášení zde

Kurz masáží miminek a základů aromaterapie 18.4.2018

kurz masáží miminek 2018-04Posunuto o týden, začneme 18.4., ještě volná místa máme 🙂
Máte miminko a chcete nástroj ke zklidnění miminka, k podpoře vztahu, k péči o pleť děťátka, k podpoře léčení dětí.
Již léta úspěšně pořádáme KURZ MASÁŽÍ MIMINEK A AROMATERAPIE se zkušenou lektorkou, masérkou a aromaterapeutkou, tentokráte v dubnu, od 11.4. (3setkání po1,5h).
Díky dotaci na podporu rodin je cena pro vás nižší než je obvyklá. Využijte, dokud je místo (malá skupina 4-6 maminek) Vhodné i pro těhotné jako příprava na mateřství.

Více informací a přihlášení zde

 

Seminář o spánku a uspávání

Hostivice (1)

Jak funguje dětský spánek a proč se děti budí? Co potřebují děti ke klidnému spánku? Mýty o spánku dětí? Kdy bude dítě spát celou noc? Co všechno ovlivňuje dětský spánek? Jak hledat příčinu problému se spánkem? Proč děti uspávat a proč metoda vyplakání není přirozená? Společný spánek, jeho výhody, nevýhody a bezpečnost. Jak pomoci unaveným rodičům? Jak se nestresovat, odolávat tlaku okolí a společnosti? Tipy, jak vylepšit spánek a zlepšit uspávání. Určeno rodičům dětí ve věku 0-5 let.
Se spánkovou poradkyní Lenkou Medvecovou Tinkovou, autorkou webu Prosím spinkej

Přihlášení zde

Poradna fyzioterapeutky 15.4.

Přijďte se ujistit, zda vaše miminko, batole, dítko zvládá pohybové vzorce adekvátně věku, případně zjistit, jak mu nejlépe podpořit.

Nabízím základní vyšetření a konzultaci k problematice:

 • nedostatků v psychomotorickém vývoji
 • neurologických + ortopedických diagnóz
 • nejasností ve správném psychomotorickém vývoji u Vašich dětí

Fyzioterapeutka Lucie Pražanová

Přihlášení zde

 

Domácí žitný chléb krok za krokem

 

Chutnají vám domácí chleby? Chtěla byste si sama vyzkoušet doma péci? Není třeba pekárna, stačí dobrá nádoba, recept a kvásek. Kvásek od lektorky získáte i s praktickým návodem, jak na to. Výborné chleby, doporučujeme 
webooker přihlášení
chléb 3-2018

Školní zralost a výběr školy

Blíží se pro vás doba zápisu? Nevíte, jak to chodí nebo jste u staršího nečekaně narazili? Přemýšlíte, co bude pro vaše dítko nejlepší? Nechce s vámi doma moc pracovat či něco mu moc nejde? Dozvíte se, co by mělo znát, umět a zvládnout dítě před nástupem do základní školy. Seznámím Vás s platnou legislativou týkající se zahájení školní docházky, povíme si o možnosti předčasného nástupu či odkladu školní docházky a od koho potřebují rodiče doporučení. Ukážeme si, jaké hry, činnosti a pracovní listy jsou vhodné pro předškoláka. Praktické informace, návody a ukázky cvičení, pomůcek… A probereme, podle čeho volit školu, co vám o škole vypovídá a co vlastně chceme. Psycholožka ze školství, z PPP a ZŠ Lenka Brožková.
Školní zralost 2018-03

Masopust 10. února u ZaHRÁTky

MASOPUST 2018(1)

Přidejte se s maskou, hud.nástrojem a dobrotami, ať se je nám dobře 🙂

Odpovědi masopustního kvízu:

 1. Kdy se slaví Masopust?
  Masopust začíná po Třech králích, tedy 7. ledna, konec je však pohyblivý, neboť se uzavírá ve vztahu k Velikonocům – je stanoven na masopustní úterý, v den před Popeleční středou, kdy začíná čtyřicetidenní období půstu. Popeleční středa může připadnout na období od 4. února do 10. března. Masopust letos končí Popeleční středu 14. února 2018.
 2. Jaké nejčastější masky se objevují v masopustecké průvodu?
  Medvěd,medvědář, kobyla, Masopust, Laufr, Slamněný, žid, bába s nůší, nevěsta, ženich, smrt, kat, kominík, hudebníci, zvířecí masky, řemeslníci…
 3. Který hudební nástroj se tradičně „pochovává“ během průvodu masek?
  Basa
 4. Pod jakým označením se ve světě slaví Masopust?
  Karneval (karneval v Benátkách, karneval v Riu de Janeiro –  slavít se v tomto období)
 5. Namaluj, jak vypadá klibna (nebo také brůna).
  Klibna, brůna neboli kobyla – maska tvořená dvěma osobami

Nový systém registrací, omluv, plateb

Milí rodiče, letos spouštíme nový online rezervační systém, který vám i nám umožní snadněji a přehledněji se registrovat na aktivity v ZaHRÁTce, omlouvat se a vybírat si náhrady, platit online a vše ovládat z domova. Pro nás a lektory je to způsob, jak se připravit na EET !

Zde: zahratka.webooker.eu

Návod k použití online systému najdete podrobně, s obrázky zde

Všechny kroužky a kurzy, semináře i dětská skupina se bude registrovat touto cestou. Bude samozřejmě možné se přihlásit a platit i na konkrétním setkání, ale výhodnější to bude online.

Masopustní tradice

Scan_obrazky_Kristy_5Co znamená „masopust“?
Jak se slavil masopust v čechách?
A jak ve světě?
jak se počítá datum masopustu?
Zvyky…
Tradiční postavy, masky?

Najdete zde